10 adžiliti veiksmes baušļi1. Nodibiniet ar suni drošas un uzticības pilnas attiecības.

2. Uzturiet suni labā fiziskā formā: maniem suņiem tiek dotas kā minimums 2 stundu garas pastaigas dienā pa mežu un viens „brīvdienas pārgājiens” nedēļā kalnos.

3. Māciet sunim trikus – pēc iespējas vairāk, cik vien varat izdomāt. Tie māca jums mācīt suni, tie māca suni mācīties un tie māca suni, ka nodarbības – tas ir lieliski un ka jūs – tas ir forši. Blakusefekts būs laba suņa koordinācija. Es jums garantēju, ja jūs sunim iemācīsiet 100 trikus, jums nebūs lēcienu problēmas. Koordinācija, līdzsvars , spēks, lokanība un ātrums, ko rāda mani suņi – tas viss ir triku, ko viņi ir iemācījušies, rezultāts. „Pārāk daudz triku” nemēdz būt.

4. Māciet sunim paklausības kursu, protams, draivā. Ļoti viegli motivēt suni strādāt 30 sekundes adžiliti trasē. Daudz grūtāk panākt, ka suns ar prieku atrodas pozīcijā blakus dažas garas minūtes.
Ja vēlaties uzzināt vairāk par motivāciju, pievērsieties obediencei. Ja jūs spēsiet panākt, ka jūsu suns ar prieku iet jums blakus dažas minūtes, tad panākt to, ka suns gūst prieku no adžiliti – elementāri.

5. Celiet suņa pašapziņu – tikai sevī pārliecināts suns uzdrošināsies skriet pilnā ātrumā. Lai jūsu suns zina, ka viņš ir pasaules čempions, daudz agrāk pirms būs pārlecis savu pirmo barjeru.

6. Nebaidieties darīt „pa savam”. Grāmatas, video un semināri palīdz, bet neviens nezina jūsu suni labāk par jums, jo īpaši pēc tam, kad iemācīsiet viņam 100 trikus, spēlēsieties ar viņu un vedīsiet pastaigās katru dienu, tātad… Uzticieties savai intuīcijai un dariet to, ko JŪS uzskatiet par vajadzīgu. Izvairieties no tiem, kas uzskata, ka ir tikai viena pareiza metode. Sargieties no tiem, kas grib, lai jūs noticiet, ka veiksmei jums vajadzīga konkrēta šķirne/ metode/ hendlinga variants/ video. Jums ir teikts, lai uzvarētu, jūsu sunim JĀBŪT izturībai pirms starta? Es uzvaru kā minimums 90% savus startus ar La. Un viņai nav izturības.

7. Ja kaut kas neizdodas, vienmēr atcerieties, ka tā ir jūsu kļūda vai nu apmācībā, vai hendlingā. Tā ir laba ziņa, jo tas nozīmē, ka jūs to varat izlabot. Daudz grūtāk būtu, ja tā būtu suņa vaina. Par laimi, viņi, atšķirībā no cilvēkiem, nekļūdās.

8. Nekad neaizmirstiet, ka rezultāts neskaitās. Es varu noskriet ļoti "neglīti", bet savu suņu ātruma dēļ tik un tā uzvarēt. Reizēm es varu diskvalificēties trasē, bet tas nav svarīgi, ja visa pārējā starta daļa bija ideāla. Kāda tad ir atšķirība, ka jūs esat diskvalificēts? Es vienmēr saku, ka katrs labs suns reizēm tiek diskvalificēts – ja vien viņam nav ideāls hendleris. Bet tādus es nezinu…

9. Suņi vislabāk strādā priekš sevis. Nelūdziet viņiem pakalpojumu strādāt ar jums. Lai viņi lūdz jums pakalpojumu strādāt ar viņiem.

10. Jūs gribat padomus adžiliti apmācībā? Ja jūs sekosiet augstākminētajiem padomiem, adžiliti kļūs par tik vienkāršu lietu, ka jums tie nebūs vajadzīgi. Ejiet ārā un priecājieties kopā ar suni!

Autors: Silvia Trkman
Izmantotie resursi: http://www.dogschool.ru
Tulkojums: Solvita Slišāne

Pievienot komentāru

1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.