Padomi, kas jāzina nodarbojoties ar adžiliti.1. Kad atsprādzē kucēnu no pavadas, „Ej, paspēlējies” vārdu vietā jasaka „Ejam paspēlēties”. Kad pavada pazūd, sākas jautra pakaļdzīšanas pakaļ saimniekam un mantiņām. Ir svarīgi nodarboties ar vadību bez šķēršļiem!

2. Iespējams, jums ļoti patīk dzenāt suni pa vienu šķērsli (piemēram, riņķot astotniekus uz barjerām vai sūtīt suni uz galdu), bet tas var izraisīt to, ka suns pārstās to mīlēt, un iespējams pat neiemīlēs visu saistīto ar to.

3. Tas ir hendlera uzdevums – panākt, lai adžiliti sunim patiktu. Vienmēr centieties izdomāt jaunus veidus, lai padarītu nodarbības interesantas. Lai suns treniņu uzskata par rotaļu.

4. Trenējaties tā kā sacenšaties. Sacenšaties tā kā trenējaties. Kustaties ātri, komandējiet uzbudinātā balsī – ja jūs tā vēlaties uzvesties sacensībās.

5. Bieži slavējiet suni. Meklējiet vietu, kur viņu var uzslavēt par labu darbu.

6. Jūsu suns nekaļ sazvērestību pret jums, kad pārlec nepareizo barjeru. Viņš nedomā: mans hendleris grib, lai es lecu tur; bet es skriešu uz citu pusi. Drīzāk jūs nepareizi parādījāt.

7. Neesiet secīgas šķēršļu pārvarēšanas vergs. Ja jūs aizmirsāt trasi, pagriezāties uz citu pusi, vai jūsu suns pārleca neīsto barjeru, sastādiet uzreiz prātā jaunu kombināciju. Izskrieniet apli un atgriezieties vietā, kur kļūdījāties, mācieties tikmēr domāt kustībā.

8. Galvenais uzdevums – pašapziņas celšana jūsu sunim. Katru reizi, kad jūs apstājaties, nolaižat plecus un esat apbēdināts, jūs apbēdināt arī suni. Viņš patstāvīgi cenšas izprast, ko jūs vēlaties, un „lasa” jūsu žestu valodu. Ja jūs mācaties jaunu manevru, patrenējaties bez suņa. Sunim ir "jālido" pie nākamā šķēršļa nevis jāšaubās un jāminstinās, skatoties uz jums un pārjautājot.

9. Veiciet īsus piegājienus. Paņemiet 12 kāruma gabaliņus, un tikko tie beidzas – prom no trases! Izdariet vienu piegājienu, pēc tam paspēlējaties ar bumbiņu vai „vilkšanu”. Sunim ir jāpaliek „izsalkušam”.

10. Tīra trase - ne vienmēr galvenais un vienīgais mērķis. Nosakiet mērķus katram skrējienam: gribu, lai suns nereaģē uz apkārtējo vidi. Gribu, lai suns aiziet no trases laimīgs un apmierināts. Gribu iziet šo trasi tā, lai suns izdarītu to „čūsku” vai zonu, vai veiktu sarežģītu ieeju slalomā.

Izmantotie resursi: http://www.dogschool.ru
Tulkojums: Solvita Slišāne

Pievienot komentāru

7 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.