Solvita Možeika

Solvita Možeika (16.07.1982.) – Latvijas kinoloģiskās federācijas instruktore.

Ar suņiem esmu uz TU jau no 6 gadu vecuma, kopš mana ģimene pārcēlās no dzīvokļa uz privātmāju. Mums mājās vienmēr bija kāds neliels krancītis (Bondza, Tobis, Riķis) Par suņu audzināšanu gan neko daudz mēs nezinājām, Visi suņi auga brīvā vaļā. Riķim biju iemācījusi dejot un vēl pāris trikus. Viņam ļoti patika spēles ar bumbu. 2000.gadā pārcēlos uz Rīgu un dzīvoju kopmītnēs, kur suni nedrīkst turēt. Līdz pat 2008.gadam es gaidīju, kad varēšu atkal sākt dzīvot kopā ar suni. No savas dzimtās pilsētas Ilūkstes atvedu savu mazo krancīti Tiku.
Bezšķirnes suņi ir mana īpašā vājība, jo katrs suns ir unikāls gan raksturā, gan izskatā. Un tu nekad nezini, kāds viņš izaugs :)

Aptuveni 2005-2006 gadā apmeklējot kādu suņu izstādi Rīgā kopā ar draudzeni Lindu pamanījām adžiliti sacensības. No sajūsmas vien paguvām noelsties! SUPER! Izlēmām, kad mums būs suņi, mēs arī viņiem mācīsim šo sporta veidu. Par to, ka apmācīšu savu suni, nebija nemazāko šaubu.

Adžiliti nodarbības sāku apmeklēt, kad Tikai bija 6 mēneši – 2009.gada maijā. Kopš pirmās nodarbības biju stāvā sajūsmā par sava suņa spējām un treneres apmācību. Adžiliti mani ievilka ar vien dziļāk un dziļāk... un tā tas sākās... :D

Tas, ka jūs varat nodarboties ar adžiliti, jau ir veiksme! Kur vēl jūs iegūsiet tik daudz prieka kopā ar savu suni?
Manuprāt, adžiliti veiksmes noslēpums ir :
- pozitīvas emocijas;
- paklausība
- labs kontakts ar suni, kad jūs abi esat viens vesels, ne tikai adžiliti laukumā!